ALBANIARAP-FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ALBANIARAP-FORUM

Www.Albaniarap.forum.st
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 INTERVISTA Me Rapperin DON ALBO

Go down 
AuthorMessage
REALKING
Admin



Posts : 105
Join date : 2010-05-01
Location : N'tok t'zotit

INTERVISTA Me Rapperin DON ALBO Empty
PostSubject: INTERVISTA Me Rapperin DON ALBO   INTERVISTA Me Rapperin DON ALBO I_icon_minitimeSat May 01, 2010 3:36 pm

KSRap: Tungjatjeta Don-aLbo

Don-aLbo: Mir se Ju Gjeta Kosov..

KSRap: Don albo na Trego diqka Nga Ti.

Don-aLbo: Quhem Remzi Shemi a.K.a Don-aLbo, Jam Nga Gilani Po Jetoj N Zvizer, Qe 10 Vjet. Me Karrieren Time kam filluar ne vitin 2008. Se pari e pata shkru vetem ni Text, Ni shok ma kalxoj ni Beat, kshtu qe e pata ide`en me shku me naj studio e me Ingjixu at keng. Produktioni u Realizua shum mir. E keshtu Vazhdova te mirrem me Rap.

KSRap: Pse Emri Don-aLbo?

Don-aLbo: Ne nje Film e pata lexu Emrin Don. Don esht Spaniollisht, i bjen ne shqip Zotri, e albo esht anglisht dhe ne shqip i bjen shqiptar. Kshtu qe epata Ide`en qe kto 2 fjal ti bashkoj, e pastaj lindi Emri Don-aLbo.

KSRap: Ne Kengen `Jeta Ime` Ti e pershkruan Biografin e jetes tende.A esht Texti i Vertet a i rrejshum?

Don-aLbo: At Text e kum shkru me doren time, nuk esht ne as nje menyr i rrejshum apo i vjedhur.

KSRap: Me cilin Rapper te Kosoves apo te Botes Kishi pas Qef me pas ni Featuring?

Don-aLbo: Ehmm Kosova ka Rappera si edhe Kengtar Shum te mir.
Un kisha pas deshir te kem ni Featuring me naj Rapper te Grupit Double G Army ose O.T.R.

KSRap: Si Doken Planet e Tue per vitin 2010?

Don-aLbo: Ne Moment jam duke i Ingjixuar 3 Keng te reja. Per Kengen ``Qeshtu Ish Jeta Feat Bujamin&Cikey`` Do te Realizojm edhe ni Videoclip.
edhe ne Ket vit e kam deshir qe te jem me naj Koncert diku n Zvizer Ose N kosov.

KSRap: Te deshiroj Shum Suksese, Ke edhe diqka per te treguar?

Don-aLbo: Thx Per Intervisten Bro. kosovarap.com super faqja. Respect.
Vec vazhdime Perpara si keit Kosova. I`m Proud to be Albanian Bro hehe
Back to top Go down
https://albaniarap.forum.st
 
INTERVISTA Me Rapperin DON ALBO
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
ALBANIARAP-FORUM :: Intervista-
Jump to: